Dzięki policjantom kilkadziesiąt porcji narkotyków nie trafi na rynek - Aktualności - KPP Nowa Sól

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki policjantom kilkadziesiąt porcji narkotyków nie trafi na rynek

Data publikacji 09.05.2018

Skutecznością i profesjonalizmem wykazali się nowosolscy policjanci, dzięki którym kilkadziesiąt porcji marihuany nie trafi na czarny rynek. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości tego narkotyku, któremu za popełnione przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Nowosolscy policjanci na bieżąco monitorują stan bezpieczeństwa w mieście oraz analizują wszelkie sygnały dotyczące przestępczości narkotykowej na podległym im terenie. Niemalże każdego dnia funkcjonariusze walczą z przestępczością narkotykową. Codzienna praca kryminalnych pozwala na sukcesywne eliminowanie „dilerów”.

W piątek, 4 maja policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zatrzymali 41-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie substancji zabronionej. Po przebadaniu narkotestem i zważeniu okazało się że jest to kilkadziesiąt porcji suszu roślinnego. Mężczyzna przechowywał narkotyki w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalny towar. Mężczyzna został zatrzymany i trafił po policyjnego aresztu. Zgromadzony na tym etapie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi Bytomia Odrzańskiego zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających. 41-latek został doprowadzony przed oblicze Sądu, który na wniosek Prokuratury zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Nie wykluczone, że podejrzany usłyszy zarzuty nie tylko za posiadanie. Ilość zabezpieczonych narkotyków wskazywała na handel i wprowadzenie ich do obrotu. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za tego typu przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: st. sierż. Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Ładowanie odtwarzacza...