Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Twoje dziecko jedzie na wycieczkę? Wezwij Policję i poproś o kontrolę autokaru

Data publikacji 11.05.2018

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego nowosolskiej komendy przyjmują zgłoszenia o kontrolach autokarów i sprawdzają, czy dzieci bezpiecznie mogą wyruszyć w drogę. Podczas takich kontroli, policjanci w białych czapkach sprawdzają przede wszystkim stan techniczny autobusu m.in. zużycie opon, sprawność systemów hamowania i kierowania, oświetlenie, a także obowiązkowe wyposażenie pojazdu oraz jego kierowcę.

Zgłoszenia i prośby do Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli przynoszą efekty. Organizatorzy wycieczek i wyjazdów dla dzieci i młodzieży odpoczywających podczas roku szkolnego i wakacji, dbają o ich bezpieczeństwo i zgłaszają potrzebę przeprowadzenia kontroli autokarów. Nowosolscy policjanci systematycznie kontrolują autobusy m.in. stan techniczny, trzeźwość kierujących oraz wymaganą dokumentację. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko bezpiecznie dojechało do celu, ZGŁOŚ KONTROLĘ AUTOKARU! Dzięki temu zadbasz, aby Twoje dziecko jadąc w podróż, było bezpieczne.

Kontrolę można zgłosić:

- w dni powszednie w godz. od 7.30 do 15.30 w Wydziale Ruchu Drogowego pod numerem telefonu: 68 476-31-46 lub 68 476-31-47,

- w dni wolne i święta u dyżurnego jednostki pod numerem 997 oraz 684763111.

Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

 

Źródło: st. sierż. Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli