Ćwiczymy, by stawać się doskonałym w służbie społeczeństwu - Aktualności - KPP Nowa Sól

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczymy, by stawać się doskonałym w służbie społeczeństwu

Data publikacji 04.06.2018

Od Policji wymaga się, aby ich działania były profesjonalne, a co najważniejsze skuteczne. Niezbędne w tym zakresie są ćwiczenia podejmowane przez policjantów, którzy doskonalą swoje umiejętności, współdziałając jednocześnie z służbami takimi jak straż pożarna czy pogotowie ratunkowe.

W Nowej Soli na drodze szybkiego ruchu odbyły się ćwiczenia dowódczo-sztabowe zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Nowej Soli. Celem działań było przećwiczenie współdziałania odpowiednich służb w trakcie wystąpienia zdarzenia kryzysowego. Zaplanowany scenariusz przewidywał zdarzenie, które może się pojawić w codziennej służbie policjantów.

Ćwiczenia rozpoczęły się około godziny 10, gdy dyżurny nowosolskiej jednostki otrzymał informację o katastrofie w ruchu lądowym. Okazało się, że konwój Straży Więziennej, który przewoził trzech zatrzymanych został zaatakowany przez napastników. W czasie jazdy, napastnicy chcąc odbić osoby konwojowane, doprowadzili do karambolu. Jeden z pojazdów uczestniczących w karambolu zaczął się palić. Dyżurny przekazał tę informację innym służbom. Komendant Powiatowy Policji w Nowej Soli- insp. Grzegorz Karpiński ogłosił alarm dla jednostki. Przybyli na miejsce policjanci przystąpili do działań. Z pomocą kolejno przybywały służby wsparcia. Doskonale skoordynowane działania przy zastosowaniu specjalistycznych środków doprowadziły do zatrzymania sprawców. Przeprowadzone ćwiczenia potwierdziły wysoki poziom współdziałania funkcjonariuszy w poszczególnych grupach zadaniowych i fakt, że funkcjonariusze Policji i Państwowej Straży Pożarnej są bardzo dobrze przygotowani do działania w przypadku wystąpienia tego typu zdarzeń.

 

Źródło: st. sierż. Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli