Bez uprawnień, na podwójnym gazie spowodował kolizję - Aktualności - KPP Nowa Sól

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bez uprawnień, na podwójnym gazie spowodował kolizję

Data publikacji 05.06.2018

Nowosolscy policjanci przestrzegają kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. Kolejny nietrzeźwy mężczyzna sprawcą zdarzenia drogowego. Policjanci apelują: „Kierowco zachowaj trzeźwy umysł..!”

Oficer dyżurny nowosolskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w Niedoradzu. Zgłaszający oświadczył, że dwie osoby jadące nissanem wjechały do rowu. Zaznaczył, że mężczyźni najprawdopodobniej są pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze udali się na miejsce zdarzenia, gdzie zastali dwóch mężczyzn. Żaden nie przyznawał się do kierowania nissanem. Policjanci wyczuwali od nich silną woń alkoholu. Okazało się, że mają po 2 promile alkoholu w organizmie. 20 i 22- latek zostali osadzeni w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, celem wytrzeźwienia, a samochód odholowano na koszt właściciela. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili sprawcę kolizji. Okazał się nim 22- letni mieszkaniec gminy Otyń. Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. Dodatkowo systemy policyjne wykazały, że nie posiada uprawnień do kierowania.

Dzięki szybkiej reakcji zgłaszającego raz skutecznej pracy nowosolskich policjantów mężczyzna został zatrzymany. Kierujący usłyszał zarzut jazdy pod wpływem alkoholu. Odpowie również za prowadzenie pojazdu bez uprawnień oraz spowodowanie kolizji. Dalsze losy mężczyzny są w rękach Sądu. Grozi mu kara wysokiej grzywny, zakaz prowadzenia pojazdu oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

 

st. sierż. Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli