„Dzień służb mundurowych”- Stoisko policyjne na Dniach Nowej Soli - Aktualności - KPP Nowa Sól

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Dzień służb mundurowych”- Stoisko policyjne na Dniach Nowej Soli

Data publikacji 12.06.2018

Nowosolscy policjanci codziennie w patrolach pieszych i zmotoryzowanych pilnowali porządku na ulicach miasta. Trzydniowe święto upłynęło bezpiecznie, bez poważnych zdarzeń kryminalnych i zakłóceń porządku publicznego.

W miniony weekend, 8-10 czerwca 2018 roku na ulicach miasta można było zobaczyć wzmożone siły mundurowych. Już w piątkowe popołudnie ruch w rejonie Placu Solnego z godziny na godzinę ulegał natężeniu. Wielu mieszkańców powiatu spędziło ten weekend uczestnicząc w obchodach Święta Solan. Nad bezpieczeństwem zgromadzonych uczestników czuwała bardzo liczna grupa funkcjonariuszy. Na 3-dniowe święto skierowano siły w postaci 131 policjantów. Funkcjonariusze pełnili również służbę ze Strażą Rybacką. Patrole kierowane do służby miały przydzielane zadania dotyczące zapobiegania naruszenia prawa czy przepisów porządkowych. Dodatkowe wzmocnione siły zabezpieczały koncerty muzyczne. Dzięki sprawnej pracy wszystkich służb, podczas dni Nowej Soli nie doszło do żadnych poważnych zdarzeń kryminalnych oraz do zakłóceń porządku publicznego. Stróże prawa głównie z własnej inicjatywy podejmowali interwencje wobec osób, które zachowywały się niewłaściwie i popełniały porządkowe wykroczenia, czy to spożywały alkohol w miejscu niedozwolonym. Większość interwencji oraz wykroczeń związanych była z osobami nietrzeźwymi lub spożywającymi alkohol. Szybka reakcja mundurowych zapobiegała niewłaściwym zachowaniom, co pozwalało na zabawę w miłej atmosferze wszystkim gościom.

W sobotę, 9 czerwca na terenie „Wodnego Świata” odbyła się impreza plenerowa dla mieszkańców powiatu nowosolskiego pod nazwą „Dzień Służb Mundurowych”. Celem przedsięwzięcia było przybliżenie lokalnemu społeczeństwu specyfiki działania i wyposażenia służb mundurowych. W tym roku po raz kolejny policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zaprezentowali swój sprzęt na specjalnie przygotowanym stanowisku. Dla dzieci największą frajdą była możliwość zrobienia sobie zdjęcia na motocyklu policyjnym. Chłopcy chętnie ubierali się w umundurowanie służbowe, a dziewczynki oglądały edukacyjne bajki policyjne. Na pamiątkę maluchy otrzymały kolorowe breloczki odblaskowe, które obiecały nosić, aby być lepiej widocznym na drodze.


 

st. sierż. Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli