Święto Policji w Nowej Soli - Aktualności - KPP Nowa Sól

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Święto Policji w Nowej Soli

Data publikacji 25.07.2018

W środę (25 lipca) funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli obchodzili Święto Policji Podczas uroczystości, które miały miejsce w nowosolskiej komendzie awansowani policjanci odebrali awanse i odznaczenia.

Tegoroczne Święto Policji w Nowej Soli rozpoczęło się w środę (25 lipca) w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli o godz. 12. To właśnie tam zgromadzili się odznaczeni i awansowani policjanci, pracownicy Policji, kadra kierownicza oraz zaproszeni goście. Podczas uroczystego apelu odczytano Postanowienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadaniu srebrnego medalu za długoletnią służbę dla kom. Roberta Perlaka - Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji. Następnie odczytano akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Uroczystość swoją obecnością uświetnili Wicewojewoda Lubuski, Robert Paluch oraz I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Krzysztof Sidorowicz, a także władze samorządowe i przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości. Komendant Powiatowy Policji, insp. Grzegorz Karpiński podziękował policjantom i pracownikom cywilnym za sumienną pracę, a przedstawicielom lokalnych samorządów za dotychczasową współpracę i wspieranie inicjatyw podejmowanych przez nowosolską Policję. Komendant insp. Grzegorz Karpiński osobne podziękowania skierował do policyjnych rodzin, bez których wsparcia i wyrozumiałości, policyjna służba nie byłaby możliwa.

Dzisiejszy apel był okazję do przekazania nowosolskim funkcjonariuszom nieoznakowanego radiowozu z wideorejestratorem. Będzie on służył mieszkańcom całego powiatu poprawie bezpieczeństwa na drodze, zwłaszcza na trasie S-3, gdzie praktycznie przez cały rok odbywa się wzmożony ruch pojazdów. Radiowóz został zakupiony w ramach projektu Komendy Głównej Policji „Bezpieczeństwo na drogach – nowoczesny sprzęt dla Policji Polskiej”, realizowanego ze środków programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 

Źródło: st. sierż. Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

foto: st. sierż. Mateusz Sławek

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.