Pijany kierowca wjechał w karetkę jadącą na sygnale - Aktualności - KPP Nowa Sól

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca wjechał w karetkę jadącą na sygnale

Data publikacji 30.07.2018

Dzięki błyskawicznej reakcji służby zdrowia oraz dobrej współpracy z nowosolskimi policjantami, kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany. Mężczyzna miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo 55-latek odpowie przed sądem.

Dyżurny nowosolskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w miejscowości Siedlisko. Na miejsce natychmiast pojechał najbliżej znajdujący się patrol. Okazało się, że motorowerzysta wjechał w karetkę jadącą na sygnale. Ratownicy medyczni, którzy jechali wraz z lekarzem do pacjenta pilnie potrzebującego pomocy medycznej, zauważyli motorower, którego kierujący jechał całą szerokością jezdni. Mając świadomość niebezpieczeństw, jakie stwarza nietrzeźwa osoba na drodze, zgłaszający postanowili zajechać mu drogę, aby udaremnić dalszą jazdę kierowcy. Nietrzeźwy nie zauważył karetki, która miała włączone sygnały świetlne i dźwiękowe i w nią wjechał. Przybyli na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości 55-latka. Okazało się, że ma 2,6 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Siedlisko oświdczył, że nie widział ani nie słyszał pojazdu uprzywilejowanego. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed Sądem. Grozi mu wysoka kara grzywny oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Niestety pomimo wielu apeli Policji o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie przepisów zdarzają się kierowcy, którzy prowadzą pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Efektem końcowym nieprzemyślanego zachowania kierowcy będą poważne konsekwencje karne i finansowe.

Nie bądźmy obojętni widząc nietrzeźwego kierowcę. Prawidłowa reakcja na takie zdarzenie może zapobiec tragedii. Każde zgłoszenie o niebezpieczeństwie na drodze czy kierowaniu po alkoholu będzie traktowane priorytetowo przez nowosolskich policjantów, z należytą starannością i surowością.

Nowosolscy policjanci dziękują służbie zdrowia i gratulują wzorowej postawy, dzięki której być może ocalili ludzkie życie.


st. sierż. Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli