Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niesprawny autokar miał zawieźć dzieci na wycieczkę – policjanci nie dopuścili go do jazdy

Data publikacji 30.07.2018

Policjanci nowosolskiej drogówki przyjmują kolejne zgłoszenia związane z kontrolą autokarów, sprawdzając czy dzieci bezpiecznie mogą wyruszyć w drogę. Podczas takich kontroli mundurowi kontrolują przede wszystkim stan techniczny autobusu - zużycie opon, sprawność systemów hamowania i kierowania, oświetlenie oraz wyposażenie pojazdu w apteczki i gaśnice. Wszelkie nieprawidłowości i usterki techniczne mogą zakończyć się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i niedopuszczeniem autokaru do dalszej jazdy.

Zgłoszenia do nowosolskich policjantów dotyczące kontroli autokarów przynoszą wymierny efekt. Organizatorzy wyjazdów dla dzieci i młodzieży dbają o ich bezpieczeństwo, zgłaszając potrzebę przeprowadzenia kontroli pojazdów. Mundurowi w „białych czapkach” systematycznie kontrolują autobusy, aby zapobiec ewentualnym zdarzeniom drogowym. Stan techniczny, trzeźwość kierujących oraz wymagana dokumentacja muszą być bez zarzutów, aby autokar mógł wyruszyć z dziećmi na wycieczkę. Policjanci drogówki skontrolowali autokar, który miał wieźć dzieci na trzytygodniową wycieczkę w góry. W jej trakcie okazało się, że pojazd ma awarię zaworu w przednim kole, co powoduje spadek ciśnienia w oponie. Policjanci nie dopuścili autokaru do dalszej jazdy i zatrzymali dowód rejestracyjny. Po kontroli przewoźnik, podstawił drugi, sprawny autobus, którym dzieci pojechały na wycieczkę.

Jeśli chcesz aby Twoje dziecko bezpiecznie dojechało do celu, ZGŁOŚ KONTROLĘ AUTOKARU! Policjanci pojawią się w miejscu wyjazdu i sprawdzą stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty. Kontrole autobusów odbywać się będą na placu manewrowym przy dworcu PKS na ul. Towarowej w Nowej Soli. Kontrolę można zgłosić:

- w dni powszednie w godz. od 7.30 do 15.30 w Wydziale Ruchu Drogowego pod numerem telefonu: 68 476-31-46 lub 68 476-31-47,

- w dni wolne i święta u dyżurnego jednostki pod numerem 997 oraz 68 476-31-11.

Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

 

st. sierż. Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli