Policjanci z wizytą na półkoloniach - Aktualności - KPP Nowa Sól

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z wizytą na półkoloniach

Data publikacji 10.08.2018

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo.. nad wodą”, dzisiejszego poranka policjanci odwiedzili dzieci spędzające wakacje na półkolonii w Lubieszowie. Największym zainteresowaniem cieszył się policyjny radiowóz i motocykl, przy których dzieci chętnie pozowały do zdjęcia.

Nowosolscy funkcjonariusze realizując program „Bezpieczne wakacje” nie tylko kontrolują, ale chętnie spotykają się z dziećmi i młodzieżą, aby przypomnieć im bezpieczne i prawidłowe zachowania w różnych sytuacjach. Podczas wakacji na dzieci czeka wiele atrakcji i zabaw, ale także ukrytych i niespodziewanych niebezpieczeństw. W trakcie wakacji mundurowi nie zapominają o bezpieczeństwie dzieci. Dzisiejszego poranka, tj. 10 sierpnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli udali się z wizytą do maluchów, które dzięki zaangażowaniu Księdza Proboszcza z Lubieszowa oraz Parafialnego Caritasu mają możliwość aktywnego uczestniczenia w półkolonii. Dzieci miło spędziły czas przy ognisku w Studzieńcu, a przy okazji wysłuchały porad funkcjonariuszy. Policjanci przypomnieli najmłodszym, że decydując się na wypoczynek letni, muszą pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Tematem wiodącym spotkania były przestrogi o bezpiecznym zachowaniu się nad wodą, na drodze, w domu i na placu zabaw. Policjanci przekazali dzieciom, zarówno tym starszym, jak i tym młodszym, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, do kogo zwrócić się o pomoc. Mówili o pracy funkcjonariuszy, aby dzieci wiedziały, że rolą policjanta jest nie tylko zatrzymywanie przestępców, ale także udzielanie pomocy, w tym również dzieciom.

Z uwagi na upalną pogodę oraz letni sezon wypoczynkowy, nowosolscy policjanci apelowali do dzieci o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie podstawowych zasad bezpiecznej kąpieli podczas wypoczynku nad wodą:

  1. Kąpać należy się tylko w miejscach strzeżonych i pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wody w miejscach zabronionych.

  2. Dzieci powinny bawić się nad wodą tylko pod czujną opieką dorosłych.

  1. Gdy wchodzimy do wody zabezpieczmy się w specjalne rękawki lub kamizelki.

  1. Pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wody po wypiciu alkoholu.

  2. Po dłuższym leżeniu na słońcu nie wchodźmy od razu do wody, najpierw stopniowo zmoczmy ciało. W ten sposób unikniemy szoku termicznego.

  1. Skaczmy "na główkę" tylko na basenach. Dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni.

  2. Materace zostawmy na brzegu - nie wypływajmy na nich na środek jeziora.

  3. Unikajmy w wodzie zabaw typu „podtapianie” czy zrzucanie innych z materaca.

  4. Przebywając w wodzie stosujmy się do poleceń ratowników.

  5. Korzystając ze sprzętów pływających, bez względu na umiejętności pływackie, zakładajmy kamizelki ratunkowe.

 

st. sierż. Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli