Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowosolscy Policjanci na podium

Data publikacji 30.05.2016

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli wygrali Mistrzostwa Polski Policji w Żeglarskiej klasie Omega o Puchar Komendanta Głównego Policji w Warszawie.

W dniach 27-29 maja 2016 roku nad jeziorem w Sławie, odbyły się Żeglarskie Mistrzostwa Polski Policjantów klasy Omega o Puchar Komendanta Głównego Policji w Warszawie. W zawodach wzięło udział 14 załóg z całej Polski. Starty odbywały się w dniach 28 i 29 maja 2016 roku. Na zawodach nie zabrakło funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli, którzy zwyciężyli tę imprezę. Nowosolską Komendę reprezentowali: Sternik - asp. szt. Radosław Preś oraz: nadkom. Roman Kondracki, kom. Bartosz Jasiewski oraz podinsp. Stanisław Pikulski. Regaty składały się z trzech biegów każdego dnia. Nowosolanie na sześć biegów, aż trzy zwyciężyli. Już po pierwszym dniu załoga KPP Nowa Sól objęła prowadzenie, a drugiego dnia umocniła swoją pozycję, co dało zwycięstwo w całości regat. Zorganizowane regaty to nie tylko rywalizacja na wodzie, ale również okazja do spotkania się w żeglarskim gronie wraz z rodzinami i dziećmi, które wspierały zawodników przez cały czas trwania wyścigów.