„Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą” - Aktualności - KPP Nowa Sól

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”

Data publikacji 11.07.2018

W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje”, policjanci odwiedzili dzieci w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Miasteczku. Funkcjonariusze apelują do dzieci i młodzieży, aby wystrzegali się wszelkich niebezpieczeństw, by wakacje upłynęły im radośnie i bezpiecznie.

Nowosolscy policjanci realizując program „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą” nie tylko kontrolują akweny wodne, ale także chętnie spotykają się z dziećmi i młodzieżą, aby przypomnieć im bezpieczne i prawidłowe zachowania w różnych sytuacjach. Podczas wakacji na dzieci czeka wiele atrakcji i zabaw, ale także ukrytych i niespodziewanych niebezpieczeństw. W sezonie letnim mundurowi nie zapominają o bezpieczeństwie dzieci. Lekcja profilaktyki, której głównym aspektem jest bezpieczeństwo, jest każdego roku przeprowadzana przez nowosolskich funkcjonariuszy. Policjanci przypominają najmłodszym, że decydując się na wypoczynek letni, muszą pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Tematem wiodącym podczas spotkań są przestrogi o bezpiecznym zachowaniu się na drodze, w domu i na placu zabaw. Policjanci przekazują dzieciom, zarówno tym starszym, jak i tym młodszym, jak reagować w sytuacjach zagrożenia i do kogo zwrócić się o pomoc. Mówią o pracy funkcjonariuszy, aby dzieci wiedziały, że rolą policjanta jest nie tylko zatrzymywanie przestępców, ale także udzielanie pomocy, w tym również dzieciom. Aby uchronić się przed niebezpieczeństwem i jego negatywnymi następstwami, warto przypomnieć sobie, czego należy się wystrzegać i na co zwracać szczególną uwagę, aby wakacje minęły bezpiecznie, dostarczając tylko pozytywnych i niezapomnianych wrażeń.

Apelujemy do dzieci i młodzieży o rozwagę, a do rodziców i opiekunów zwracamy się z prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi na to, co robią ich pociechy w czasie wolnym.

 

st. sierż. Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli